Search
Search
Search
 

Pancration Sport Club: Challenge Cup 2002 Official Results

January 1, 2002 - 7:00 PM
Barnaul, Russia Russian Federation

Quick Results:

Winner Loser Method Round Time
[detail] Pavel Boloyangov Sergey Krylov TKO/RSC 0th 0:00
[detail] Georgy Kulumbekov Alexei Kaidyshev Submission 0th 0:00
[detail] Pavel Semenov Alexandr Vodogreev TKO/RSC 0th 0:00
[detail] Matvey Odintsev Ivan Kurteev TKO/RSC 0th 0:00
[detail] Ruslan Abdurzakov Alexandr Rykov TKO/RSC 0th 0:00
[detail] Dmitry Zhmak Alexandr Munko TKO/RSC 0th 0:00
[detail] Pavel Semenov Matvey Odintsev TKO/RSC 0th 0:00
[detail] Ruslan Abdurzakov Dmitry Zhmak KO 0th 0:00
[detail] Pavel Boloyangov Georgy Kulumbekov TKO/RSC 0th 0:00
[detail] Igor Styuflyaev Nikolai Bunas KO 0th 0:00
[detail] Shamil Abramov Kazbek Kiremkhanov Submission 0th 0:00

Full Results:

Pavel Boloyangov Vs. Sergey Krylov
Fight was scheduled for 3 rounds (5x5x5)
Name Pavel Boloyangov No Headshot Available
Height
Weight
Record 9-5-0
Team
VS
Name Sergey Krylov No Headshot Available
Height
Weight
Record 0-1-0
Team
Pavel Boloyangov Wins by TKO/RSC 0:00 in the 0th round


Georgy Kulumbekov Vs. Alexei Kaidyshev
Fight was scheduled for 3 rounds (5x5x5)
Name Georgy Kulumbekov No Headshot Available
Height
Weight
Record 1-1-0
Team
VS
Name Alexei Kaidyshev No Headshot Available
Height
Weight
Record 0-1-0
Team
Georgy Kulumbekov Wins by Submission (Choke) 0:00 in the 0th round


Pavel Semenov Vs. Alexandr Vodogreev
Fight was scheduled for 3 rounds (5x5x5)
Name Pavel Semenov No Headshot Available
Height
Weight
Record 3-1-0
Team
VS
Name Alexandr Vodogreev No Headshot Available
Height
Weight
Record 0-1-0
Team
Pavel Semenov Wins by TKO/RSC 0:00 in the 0th round


Matvey Odintsev Vs. Ivan Kurteev
Fight was scheduled for 3 rounds (5x5x5)
Name Matvey Odintsev No Headshot Available
Height
Weight
Record 1-1-0
Team
VS
Name Ivan Kurteev No Headshot Available
Height
Weight
Record 0-1-0
Team
Matvey Odintsev Wins by TKO/RSC 0:00 in the 0th round


Ruslan Abdurzakov Vs. Alexandr Rykov
Fight was scheduled for 3 rounds (5x5x5)
Name Ruslan Abdurzakov No Headshot Available
Height
Weight
Record 2-3-0
Team
VS
Name Alexandr Rykov No Headshot Available
Height
Weight
Record 0-2-0
Team
Ruslan Abdurzakov Wins by TKO/RSC 0:00 in the 0th round


Dmitry Zhmak Vs. Alexandr Munko
Fight was scheduled for 3 rounds (5x5x5)
Name Dmitry Zhmak No Headshot Available
Height
Weight
Record 1-1-0
Team
VS
Name Alexandr Munko No Headshot Available
Height
Weight
Record 0-1-0
Team
Dmitry Zhmak Wins by TKO/RSC 0:00 in the 0th round


Pavel Semenov Vs. Matvey Odintsev
Fight was scheduled for 3 rounds (5x5x5)
Name Pavel Semenov No Headshot Available
Height
Weight
Record 3-1-0
Team
VS
Name Matvey Odintsev No Headshot Available
Height
Weight
Record 1-1-0
Team
Pavel Semenov Wins by TKO/RSC 0:00 in the 0th round


Ruslan Abdurzakov Vs. Dmitry Zhmak
Fight was scheduled for 3 rounds (5x5x5)
Name Ruslan Abdurzakov No Headshot Available
Height
Weight
Record 2-3-0
Team
VS
Name Dmitry Zhmak No Headshot Available
Height
Weight
Record 1-1-0
Team
Ruslan Abdurzakov Wins by KO 0:00 in the 0th round


Pavel Boloyangov Vs. Georgy Kulumbekov
Fight was scheduled for 3 rounds (5x5x5)
Name Pavel Boloyangov No Headshot Available
Height
Weight
Record 9-5-0
Team
VS
Name Georgy Kulumbekov No Headshot Available
Height
Weight
Record 1-1-0
Team
Pavel Boloyangov Wins by TKO/RSC 0:00 in the 0th round


Igor Styuflyaev Vs. Nikolai Bunas
Fight was scheduled for 3 rounds (5x5x5)
Name Igor Styuflyaev No Headshot Available
Height
Weight
Record 2-1-0
Team
VS
Name Nikolai Bunas No Headshot Available
Height
Weight
Record 0-2-0
Team
Igor Styuflyaev Wins by KO 0:00 in the 0th round


Shamil Abramov Vs. Kazbek Kiremkhanov
Fight was scheduled for 3 rounds (5x5x5)
Name Shamil Abramov No Headshot Available
Height
Weight
Record 6-1-0
Team
VS
Name Kazbek Kiremkhanov No Headshot Available
Height
Weight
Record 0-1-0
Team
Shamil Abramov Wins by Submission (Choke) 0:00 in the 0th round