Search
Search
Search
 

Grapple and Strike 4 Official Results

November 17, 2001 - 12:00 AM
Peridswell Leisure Centre
Worcester United Kingdom

Quick Results:

Winner Loser Method Round Time
[detail] Leonard Keeble v. Derek Morris was declared a draw Draw 1st 5:00
[detail] Lee Williams Mike Carr Submission 1st 0:36
[detail] Kate Wadsworth Joanne Kelly Submission 1st 4:30
[detail] Oliver Jones Andy Proctor Submission 1st 0:00
[detail] Rob Miller v. Richard Holme was declared a draw Draw 1st 5:00
[detail] Chris Smith Martin Ruby Decision 2nd 5:00
[detail] Paul Sweeney Paul Jenkins Submission 1st 0:00
[detail] Lee Williams Eddie Smith Submission 0:00
[detail] Tom Blackledge John Nicholson KO 1st 0:00
[detail] Fraser Miller Andy Lavery TKO/RSC 0:00
[detail] Pat Carr Danny Batten Submission 2nd 0:00

Full Results:

Leonard Keeble Vs. Derek Morris
Name Leonard Keeble No Headshot Available
Height
Weight
Record 0-0-1
Team
VS
Name Derek Morris No Headshot Available
Height
Weight
Record 1-2-1
Team
Draw 5:00 in the 1st round


Lee Williams Vs. Mike Carr
Name Lee Williams No Headshot Available
Height
Weight
Record 6-1-0
Team
VS
Name Mike Carr No Headshot Available
Height
Weight
Record 0-1-0
Team
Lee Williams Wins by Submission (Arm Bar) 0:36 in the 1st round


Kate Wadsworth Vs. Joanne Kelly
Name Kate Wadsworth No Headshot Available
Height
Weight
Record 1-0-0
Team
VS
Name Joanne Kelly No Headshot Available
Height
Weight
Record 0-1-0
Team
Kate Wadsworth Wins by Submission (Arm Bar) 4:30 in the 1st round


Oliver Jones Vs. Andy Proctor
Name Oliver Jones No Headshot Available
Height
Weight
Record 4-3-0
Team
VS
Name Andy Proctor No Headshot Available
Height
Weight
Record 1-4-0
Team
Oliver Jones Wins by Submission 0:00 in the 1st round


Rob Miller Vs. Richard Holme
Name Rob Miller No Headshot Available
Height 0′ 0″ (0 cm)
Weight 0 (0 kg)
Record 2-5-1
Team
VS
Name Richard Holme No Headshot Available
Height
Weight
Record 0-0-1
Team
Draw 5:00 in the 1st round


Chris Smith Vs. Martin Ruby
Name Chris Smith No Headshot Available
Height
Weight
Record 3-3-0
Team
VS
Name Martin Ruby No Headshot Available
Height
Weight
Record 0-1-0
Team
Chris Smith Wins by Decision After 2 Round(s)


Paul Sweeney Vs. Paul "Hands of Stone" Jenkins
Name Paul Sweeney No Headshot Available
Height
Weight
Record 1-0-0
Team
VS
Name Paul Jenkins No Headshot Available
Height
Weight 167 (75.75 kg)
Record 38-48-6
Team Ultimate Combat Team
Paul Sweeney Wins by Submission (Strikes) 0:00 in the 1st round


Lee Williams Vs. Eddie Smith
Name Lee Williams No Headshot Available
Height
Weight
Record 6-1-0
Team
VS
Name Eddie Smith No Headshot Available
Height
Weight
Record 3-3-0
Team
Lee Williams Wins by Submission (Guillotine Choke) 0:00


Tom Blackledge Vs. John Nicholson
Name Tom Blackledge No Headshot Available
Height
Weight
Record 8-7-0
Team
VS
Name John Nicholson No Headshot Available
Height
Weight
Record 4-5-0
Team
Tom Blackledge Wins by KO (Kick to the Face) 0:00 in the 1st round


Fraser Miller Vs. Andy Lavery
Name Fraser Miller No Headshot Available
Height
Weight
Record 1-2-0
Team
VS
Name Andy Lavery No Headshot Available
Height
Weight
Record 0-1-0
Team
Fraser Miller Wins by TKO/RSC (Collapsed Due to Exhaustion) 0:00


Pat Carr Vs. Danny Batten
Name Pat Carr No Headshot Available
Height
Weight
Record 10-4-0
Team
VS
Name Danny Batten Danny Batten
Height
Weight 145 (65.77 kg)
Record 12-8-3
Team SSJ
Pat Carr Wins by Submission 0:00 in the 2nd round