Search
Search
Search
 

Shock n Awe 1 Official Results

September 18, 2009 - 7:00 PM
Fareham, England United Kingdom

Quick Results:

Winner Loser Method Round Time
[detail] Mike Ling Aurelijus Kerpe Submission 2nd 0:00
[detail] Mok Rahman Aaron Lambourn Submission 1st 0:00
[detail] Martin Ross John Miller TKO/RSC 1st 0:00
[detail] Owen Gayle Matthew Webb TKO/RSC 1st 0:00
[detail] James Brum Marek Gonda TKO/RSC 1st 0:00
[detail] Luis Facchinio Jamie Skinner Submission 1st 0:00
[detail] Jason Gillis Michael Miller TKO/RSC 1st 0:00
[detail] Matthew Simpson Andrew Good TKO/RSC 1st 0:00
[detail] James Sutherland Tom Stephenson Submission 1st 0:00

Full Results:

Mike Ling Vs. Aurelijus Kerpe
Fight was scheduled for 3 rounds (5x5x5)
Name Mike Ling No Headshot Available
Height
Weight
Record 10-6-0
Team
VS
Name Aurelijus Kerpe No Headshot Available
Height
Weight 0 (0 kg)
Record 8-17-0
Team
Mike Ling Wins by Submission (Arm Bar) 0:00 in the 2nd round


Mok Rahman Vs. Aaron Lambourn
Fight was scheduled for 3 rounds (5x5x5)
Name Mok Rahman No Headshot Available
Height
Weight
Record 6-4-0
Team
VS
Name Aaron Lambourn No Headshot Available
Height
Weight
Record 3-4-0
Team
Mok Rahman Wins by Submission (Rear Naked Choke) 0:00 in the 1st round


Martin Ross Vs. John Miller
Fight was scheduled for 3 rounds (5x5x5)
Name Martin Ross No Headshot Available
Height
Weight
Record 3-0-0
Team
VS
Name John Miller No Headshot Available
Height
Weight
Record 0-1-0
Team
Martin Ross Wins by TKO/RSC 0:00 in the 1st round


Owen Gayle Vs. Matthew Webb
Fight was scheduled for 3 rounds (5x5x5)
Name Owen Gayle No Headshot Available
Height
Weight
Record 4-3-0
Team
VS
Name Matthew Webb No Headshot Available
Height
Weight 145 (65.77 kg)
Record 0-3-0
Team
Owen Gayle Wins by TKO/RSC 0:00 in the 1st round


James Brum Vs. Marek Gonda
Fight was scheduled for 3 rounds (5x5x5)
Name James Brum No Headshot Available
Height
Weight
Record 11-3-0
Team
VS
Name Marek Gonda No Headshot Available
Height
Weight
Record 0-2-0
Team
James Brum Wins by TKO/RSC 0:00 in the 1st round


Luis Facchinio Vs. Jamie Skinner
Fight was scheduled for 3 rounds (5x5x5)
Name Luis Facchinio No Headshot Available
Height
Weight
Record 1-0-0
Team
VS
Name Jamie Skinner No Headshot Available
Height
Weight
Record 2-0-0
Team
Luis Facchinio Wins by Submission (Arm Bar) 0:00 in the 1st round


Jason Gillis Vs. Michael Miller
Fight was scheduled for 3 rounds (5x5x5)
Name Jason Gillis No Headshot Available
Height
Weight
Record 1-0-0
Team
VS
Name Michael Miller No Headshot Available
Height
Weight 0 (0 kg)
Record 0-1-0
Team
Jason Gillis Wins by TKO/RSC 0:00 in the 1st round


Matthew Simpson Vs. Andrew Good
Fight was scheduled for 3 rounds (5x5x5)
Name Matthew Simpson No Headshot Available
Height
Weight
Record 1-1-0
Team
VS
Name Andrew Good No Headshot Available
Height
Weight 0 (0 kg)
Record 0-2-0
Team
Matthew Simpson Wins by TKO/RSC 0:00 in the 1st round


James Sutherland Vs. Tom Stephenson
Fight was scheduled for 3 rounds (5x5x5)
Name James Sutherland No Headshot Available
Height
Weight
Record 2-0-0
Team
VS
Name Tom Stephenson No Headshot Available
Height
Weight
Record 0-1-0
Team
James Sutherland Wins by Submission (Arm Bar) 0:00 in the 1st round