Search
Search
Search
 

Yorkshire Fightnight Official Results

April 12, 2003 - 12:00 AM
Doncaster United Kingdom

Quick Results:

Winner Loser Method Round Time
[detail] Tom Harris Seon King Submission
[detail] Natalie Kendall Cheryl Williams Decision
[detail] Washington Chris Drake Decision
[detail] Dominic Lellek Mick Fox Submission
[detail] Dominic Glennie Morgan Howard Submission 1st
[detail] Marvin Li Tyrone Smith Decision
[detail] Rob Brown Mark Aldridge Submission 1st
[detail] Chris Egan John Goldson Submission 2nd
[detail] Ryan Hunter Ian Margerison Decision
[detail] Alex Owen Mark Wilson Submission 1st
[detail] Paul Jenkins Dan Spinks TKO/RSC

Full Results:

Tom Harris Vs. Seon King
Name Tom Harris No Headshot Available
Height
Weight
Record 1-0-0
Team
VS
Name Seon King No Headshot Available
Height
Weight
Record 0-1-0
Team
Tom Harris Wins by Submission (Arm Bar)


Natalie Kendall Vs. Cheryl Williams
Name Natalie Kendall No Headshot Available
Height
Weight
Record 2-1-0
Team
VS
Name Cheryl Williams No Headshot Available
Height
Weight 125 (56.7 kg)
Record 1-1-0
Team
Natalie Kendall Wins by Decision (Unanimous Decision) After Round(s)


Washington Vs. Chris Drake
Name Washington No Headshot Available
Height
Weight
Record 1-0-0
Team
VS
Name Chris Drake No Headshot Available
Height
Weight
Record 0-1-0
Team
Washington Wins by Decision (Unanimous Decision) After Round(s)


Dominic Lellek Vs. Mick Fox
Name Dominic Lellek No Headshot Available
Height
Weight
Record 1-0-0
Team
VS
Name Mick Fox No Headshot Available
Height
Weight
Record 0-2-0
Team
Dominic Lellek Wins by Submission (Arm Triangle Choke)


Dominic Glennie Vs. Morgan Howard
Name Dominic Glennie No Headshot Available
Height
Weight
Record 1-0-0
Team
VS
Name Morgan Howard No Headshot Available
Height
Weight
Record 0-1-0
Team
Dominic Glennie Wins by Submission (Rear Naked Choke) in the 1st round


Marvin Li Vs. Tyrone Smith
Name Marvin Li No Headshot Available
Height
Weight
Record 2-3-0
Team
VS
Name Tyrone Smith No Headshot Available
Height
Weight
Record 3-3-0
Team
Marvin Li Wins by Decision (Split Decision) After Round(s)


Rob Brown Vs. Mark Aldridge
Name Rob Brown No Headshot Available
Height
Weight
Record 1-0-0
Team
VS
Name Mark Aldridge No Headshot Available
Height
Weight 155 (70.31 kg)
Record 1-18-0
Team
Rob Brown Wins by Submission (Arm Bar) in the 1st round


Chris Egan Vs. John Goldson
Name Chris Egan No Headshot Available
Height
Weight
Record 1-0-0
Team
VS
Name John Goldson No Headshot Available
Height
Weight
Record 0-1-0
Team
Chris Egan Wins by Submission (Keylock) in the 2nd round


Ryan Hunter Vs. Ian Margerison
Name Ryan Hunter No Headshot Available
Height
Weight
Record 4-1-0
Team San Gokui
VS
Name Ian Margerison No Headshot Available
Height
Weight
Record 4-4-0
Team
Ryan Hunter Wins by Decision (Unanimous Decision) After Round(s)


Alex Owen Vs. Mark Wilson
Name Alex Owen No Headshot Available
Height
Weight 145 (65.77 kg)
Record 21-1-0
Team Team Savage
VS
Name Mark Wilson No Headshot Available
Height
Weight
Record 3-2-0
Team
Alex Owen Wins by Submission (Triangle Choke) in the 1st round


Paul "Hands of Stone" Jenkins Vs. Dan Spinks
Name Paul Jenkins No Headshot Available
Height
Weight 167 (75.75 kg)
Record 38-48-6
Team Ultimate Combat Team
VS
Name Dan Spinks No Headshot Available
Height
Weight
Record 1-1-0
Team
Paul Jenkins Wins by TKO/RSC (Cut)