Absolute Championship Akhmat - Young Eagles 21

October 11, 2021

Tolstoy-Yurt, Chechen Republic, Russian Federation

Win

Rakhim Midaev

5-1-0
Bantamweight Bout VS 3 Rounds Result Submission Arm Triangle Choke in the 2nd round

Shamil Dzhakhbarov

3-0-0
Win

Adlan Mamaev

6-1-0
Lightweight Bout VS 3 Rounds Result Submission Anaconda Choke in the 2nd round

Nurzhigit Karaev

5-4-1
Win

Yusup-Khadzhi Zubariev

6-2-0
Featherweight Bout VS 3 Rounds Result TKO/RSC Doctor Stoppage in the 1st round

Rustambek Nurzhanov

6-3-0
Win

Dukvakha Astamirov

4-3-0
Bantamweight Bout VS 3 Rounds Result Submission Rear Naked Choke in the 3rd round

Magomed Magomedov

Gorets 0-0-0
Win

Said-Magomed Batukaev

5-2-0
Bantamweight Bout VS 3 Rounds Result Decision Unanimous Decision in the 3rd round

Andrey Skolush

4-6-0
Win

Shadid Abdurzakov

1-1-0
Lightweight Bout VS 3 Rounds Result Submission Arm Triangle Choke in the 1st round

Shamil Ismailov

0-3-0
Win

Ortsa Saidulaev

3-1-0
Featherweight Bout VS 3 Rounds Result TKO/RSC Referee Stoppage from Punches in the 1st round

Konstantin Cherednichenko

4-9-0
Win

Muslim Ibragimov

3-0-0
Lightweight Bout VS 3 Rounds Result Decision Unanimous Decision in the 3rd round

Ramazan Yuzyasharov

2-0-0
Win

Shamil Tsakuev

3-1-0
Welterweight Bout VS 3 Rounds Result Submission Rear Naked Choke in the 2nd round

Jamshed Ganiev

0-1-0
Win

Firuz Nazaraliev

4-1-0
Featherweight Bout VS 3 Rounds Result Submission Ezekiel Choke in the 1st round

Dzhabrail Malsagov

2-0-0
Win

Salamu Dadagov

1-0-0
Lightweight Bout VS 3 Rounds Result Submission Triangle Choke in the 1st round

Mardon Marufjonov

1-0-0
Win

Ramzan Molochaev

2-0-0
Bantamweight Bout VS 3 Rounds Result TKO/RSC Referee Stoppage from Punches in the 1st round

Sayd-Akhmed Khatuev

0-0-0
Win

Arbi Akhmadov

1-0-0
Lightweight Bout VS 3 Rounds Result TKO/RSC Referee Stoppage from Punches in the 1st round

Bakhtovar Naimov

2-4-0
Win

Alikhan Suleimanov

14-3-0
Lightweight Bout VS 3 Rounds Result TKO/RSC Referee Stoppage from Punches in the 1st round

Aybek Shakir Uulu

1-0-0
Win

Islam Babatov

0-2-0
Bantamweight Bout VS 3 Rounds Result Decision Unanimous Decision in the 3rd round

Goisum Choltaev

0-1-0
Win

Kurbonsho Jamolov

0-2-0
Light-heavyweight Bout VS 3 Rounds Result Submission Neck Crank in the 2nd round

Saykhan Kutayev

1-1-0
Win

Kalybek Arzykul Uulu

1-0-0
Bantamweight Bout VS 3 Rounds Result TKO/RSC Referee Stoppage from Punches in the 2nd round

Mansur Yunusov

0-1-0
Win

Yakub Suleymanov

0-0-0
Welterweight Bout VS 3 Rounds Result Decision Unanimous Decision in the 3rd round

Omadzhon Otazhonov

0-1-0
Win

Sulim Batalov

1-0-0
Light-heavyweight Bout VS 3 Rounds Result TKO/RSC Referee Stoppage from a Cut in the 1st round

Andrey Voronchikhin

0-0-0
Win

Nikita Kulshin

2-0-0
Lightweight Bout VS 3 Rounds Result Decision Unanimous Decision in the 3rd round

Sarkhan Guliyev

0-0-0
Win

Adam Aliyev

0-0-0
Flyweight Bout VS 3 Rounds Result Decision Split Decision in the 3rd round

Charmo Pashaev

1-1-0
Win

Umar Bakaev

0-0-0
Featherweight Bout VS 3 Rounds Result Decision Unanimous Decision in the 3rd round

Timur Saytamirov

0-1-0
Win

Magomed Chadayev

0-0-0
Flyweight Bout VS 3 Rounds Result TKO/RSC Referee Stoppage from Punches in the 1st round

Junid Rediev

0-0-0