Berkut Young Eagles 3

April 22, 2018

Tolstoy-Yurt, Chechnya, Russian Federation

Win

Dzhokhar Dzhabaev

0-1-0
VS 3 Rounds Result Decision Unanimous Decision

Osim Rakhmonov

0-0-0
Win

Shamil Tsakuev

1-1-0
VS 3 Rounds Result Submission Rear Naked Choke in the 1st round

Anatoly Makarkin

1-0-0
Win

Khasan Israpilov

2-0-0
VS 3 Rounds Result Submission Triangle Choke in the 1st round

Yuri Semenov

2-1-0
Win

Islam Umarov

2-2-0
VS 3 Rounds Result Decision Unanimous Decision

Emerson Rios

Emerson Rios 5-1-0
Win

Nursultan Rakhmanberdi

5-0-0
VS 3 Rounds Result Decision Unanimous Decision

Aliskhan Chadaev

3-0-0
Win

Nazhmuddin Islamov

2-0-0
VS 3 Rounds Result TKO/RSC Didn't Answer the Bell for Round in the 2nd round

Eugene Yalukov

2-1-0
Win

Mamurzhon Khamdamov

3-1-0
VS 3 Rounds Result Decision Unanimous Decision

Dzhambulat Baliev

2-1-0
Win

Magomed-Salah Shaptukaev

1-0-0
VS 3 Rounds Result Submission Arm Bar in the 3rd round

Bekbolot Abdilda Uulu

Pan 5-3-0
Win

Maued Shaoev

0-0-0
VS 3 Rounds Result Submission Triangle Choke in the 1st round

Ruslan Danchenko

1-0-1
Win

Isa Kilaev

1-0-0
VS 3 Rounds Result Submission Guillotine Choke in the 1st round

Milos Radic

1-0-0
Win

Alexey Shurkevich

5-1-0
VS 3 Rounds Result TKO/RSC in the 2nd round

Kristofor Guchmazov

4-0-0
Win

Adam Inasalamov

0-1-0
VS 3 Rounds Result Decision Unanimous Decision

Alexey Savin

2-1-0
Win

Asker Afaunov

0-1-0
VS 3 Rounds Result Submission Guillotine Choke in the 1st round

Georgiy Kaziev

0-0-0
Win

Azamat Djigkaev

0-0-0
VS 3 Rounds Result TKO/RSC in the 2nd round

Magomed Saliev

0-0-0
Win

Alibeg Rasulov

5-0-0
VS 3 Rounds Result Submission Kimura in the 1st round

Arsen Faikov

1-0-0
Win

Zelimkhan Amirov

0-0-0
VS 3 Rounds Result Submission Arm Bar in the 2nd round

Alan Zangiev

0-0-0
Win

Daniyal Elbaev

3-2-0
VS 3 Rounds Result KO Strike in the 1st round

Timur Aydemirov

4-0-0
Win

Yakub Kediev

0-0-0
VS 3 Rounds Result KO in the 1st round

Nikita Kurchaev

1-0-0
Win

Azamat Bekoev

1-0-0
VS 3 Rounds Result Submission Rear Naked Choke in the 2nd round

Amerkhan Kukaev

1-1-0
Win

Mikhail Dolgov

1-0-0
VS 3 Rounds Result TKO/RSC in the 2nd round

Iliyar Iminov

0-0-0
Win

Ivan Cosic

3-0-0
VS 3 Rounds Result Submission Kimura in the 1st round

Mikhail Pirogov

3-0-0
Win

Beknazar Kainazar

1-0-0
VS 3 Rounds Result Submission Triangle Choke in the 1st round

Ramzan Islangeriev

1-2-0
Win

Alexander Podmarev

3-1-0
VS 3 Rounds Result TKO/RSC in the 3rd round

Saykhan Kutayev

0-0-0
Win

Quemuel Ottoni

6-1-0
VS 3 Rounds Result TKO/RSC in the 2nd round

Arsen Tengizov

2-0-0
Win

Aslambek Arsamikov

5-3-0
VS 3 Rounds Result Decision Unanimous Decision

Dimitry Zebroski

13-10-1