Cage Warriors Fighting Championship - Academy South East 24

October 19, 2019

Colchester, Essex, England, United Kingdom

Mosa Halam

0-0-0
Lightweight Bout VS 3 Rounds Result Submission Triangle Choke
Win

Amir Elithy

2-0-0
Win

Rune Robertson

0-0-0
Middleweight Bout VS 3 Rounds Result TKO/RSC

Samuel Akesse

1-0-0
Win

Arlind Berisha

0-0-0
Light-heavyweight Bout VS 3 Rounds Result TKO/RSC

Markus Hay

0-0-0
Win

Noah Mitaev

1-0-0
Middleweight Bout VS 3 Rounds Result TKO/RSC Injury

Mathias Rieucros

0-0-0
Win

Jamie McBride

0-0-0
Lightweight Bout VS 3 Rounds Result TKO/RSC

Harda Karim

0-0-0
Win

Samy Saci

0-0-0
Bantamweight Bout VS 3 Rounds Result Decision Unanimous Decision

Jasper Nevland

0-0-0

Yousaf Saeed

0-0-0
Middleweight Bout VS 3 Rounds Result TKO/RSC
Win

Arni Gudnason

1-0-0
Win

Matthieu Moya

5-1-0
Lightweight Title Bout VS 3 Rounds Result Decision Unanimous Decision

Kim Bravie

4-2-0
Win

Ivana Siric

2-1-0
Bantamweight Title Bout VS 3 Rounds Result Decision Unanimous Decision

Stephanie Paige Evans

3-0-0

Imran Altamirov

3-0-0
Bantamweight Title Bout VS 3 Rounds Result Submission Rear Naked Choke
Win

John Vetle Furuheim

2-1-0

Bezhan Mahmudi

2-2-0
Flyweight Bout VS 3 Rounds Result TKO/RSC
Win

Shanelle Dyer

2-0-0
Win

Declan Deloughery

0-0-0
Flyweight Bout VS 3 Rounds Result Decision Split Decision

Adil Cherfi

0-2-0

Sydney M'Roivili

1-1-0
Bantamweight Bout VS 3 Rounds Result TKO/RSC
Win

Sufyaan Ashique

2-0-0

Yuki Angdembe

4-1-0
Featherweight Bout VS 3 Rounds Result Decision Unanimous Decision
Win

Will Drewitt

6-1-0

Noah Landes

0-1-0
Welterweight Bout VS 3 Rounds Result TKO/RSC
Win

Axel Tchapnda

0-0-0
Win

Tom Gibbs

6-4-0
Flyweight Bout VS 3 Rounds Result Decision Unanimous Decision

Krystoff Pawlaczek

4-1-0

Hannah Ingram

0-2-0
Bantamweight Bout VS 3 Rounds Result TKO/RSC
Win

Erika Worobjova

0-0-0
Win

Khalil Sghair

1-0-0
Light-heavyweight Bout VS 3 Rounds Result TKO/RSC

Steve Riformato

Riffa 2-3-0

William Timmis

2-2-0
Bantamweight Bout VS 3 Rounds Result TKO/RSC
Win

Jack Clarke

2-0-0

Charlie Falco

2-5-0
Flyweight Bout VS 3 Rounds Result Decision Split Decision
Win

Grzegorz Pawlaczek

2-2-0

Adam Spalding

5-6-0
VS 3 Rounds Result Submission Triangle Choke
Win

Kamil Uchman

4-1-0

Giulia Solito

1-0-0
Strawweight Title Bout VS 3 Rounds Result Submission Arm Bar
Win

Chloe Cooke

1-0-0
Win

Mark Harris

6-3-0
Welterweight Title Bout VS 3 Rounds Result TKO/RSC

Conan Barbaru

2-1-0
Win

Nik Bagley

4-2-1
Bantamweight Title Bout VS 3 Rounds Result Decision Unanimous Decision

Jack Eglin

6-4-0

George Tanasa

5-1-0
Featherweight Title Bout VS 3 Rounds Result Decision Unanimous Decision
Win

Jimmy Fell

4-1-0
Win

Leigh Mitchell

1-1-0
Bantamweight Bout VS 3 Rounds Result Submission Guillotine Choke

Rico Biggs

6-1-0