Caged Steel Fighting Championship 25

April 10, 2021

Sheffield, England, United Kingdom

Win

Connor Hughes

5-4-0
Lightweight Bout VS 3 Rounds Result Decision Unanimous Decision in the 3rd round

Musa Christian

8-1-0
Win

Jack Holt

0-1-0
Flyweight Bout VS 3 Rounds Result TKO/RSC Referee Stoppage from Punches in the 1st round

Reece Street

1-29-0
Win

Owen Livesey

0-0-0
Middleweight Bout VS 3 Rounds Result TKO/RSC Referee Stoppage from Punches in the 1st round

Liam Gregory

0-7-0
Win

Oscar Ownsworth

1-3-0
Lightweight Bout VS 3 Rounds Result Decision Unanimous Decision in the 3rd round

Richard Bonallie

The Infamous 2-1-0
Win

Robbie Kennedy

0-0-0
Light-heavyweight Bout VS 3 Rounds Result TKO/RSC Referee Stoppage from Punches in the 1st round

Ben Schneider

2-18-0
Win

James Power

0-0-0
Welterweight Bout VS 3 Rounds Result KO in the 1st round

Shaun White

0-0-0
Win

Muhidin Abubakar

2-0-0
Flyweight Bout VS 3 Rounds Result TKO/RSC Referee Stoppage from Punches in the 1st round

Jordan Wheater

0-2-0

Tom Crosby

5-1-0
Middleweight Bout VS 3 Rounds Result Draw Majority Draw in the 3rd round

Shaun Lomas

24-78-1
Win

Robbie Brown

0-0-0
Flyweight Bout VS 3 Rounds Result Submission Arm Bar in the 1st round

Warren Mason

0-1-0
Win

Adam Bramhald

Samurai 8-1-0
Bantamweight Bout VS 3 Rounds Result Submission Triangle Choke in the 1st round

Ryan Taylor

The Lion 0-0-0
Win

Amy Derwanz

1-2-0
Flyweight Bout VS 3 Rounds Result Decision Unanimous Decision in the 3rd round

Mim Grubb

0-0-0
Win

Ibragim Ibragimov

5-0-0
Featherweight Title Bout VS 3 Rounds Result Decision Unanimous Decision in the 3rd round

Stafford Swainston

4-1-0
Win

Louis Scott

Lightning 1-0-0
Bantamweight Bout VS 3 Rounds Result TKO/RSC Referee Stoppage in the 1st round

Dan Kneil

0-1-0
Win

Carl Jones

The Chief 0-0-0
Lightweight Bout VS 3 Rounds Result Decision Unanimous Decision in the 3rd round

Simeon Otley

0-1-0
Win

Mick Parkin

1-0-0
Heavyweight Bout VS 3 Rounds Result TKO/RSC Referee Stoppage in the 1st round

Jan Lysak

1-13-0
Win

Dakota Ditcheva

0-0-0
Bantamweight Bout VS 3 Rounds Result TKO/RSC Referee Stoppage in the 1st round

Jenny Line

1-0-0
Win

Alan Brykalski

1-3-0
Lightweight Bout VS 3 Rounds Result Submission Rear Naked Choke in the 1st round

Ross Coe

2-1-0
Win

Scott Malone

Boom Boom 7-4-0
Catchweight Bout VS 3 Rounds Result Decision Unanimous Decision in the 3rd round

Kiru Sahota

5-0-0