Siberian Fighting League 54 - Battle 2

January 31, 2021

Coober Extreme Center Novosibirsk, Russian Federation

Win

Usmonali Saidov

0-0-0
Welterweight Bout VS 2 Rounds Result Decision in the 2nd round

Doroshenko Vyacheslav

0-0-0
Win

Somon Avrotov

0-0-0
Welterweight Bout VS 2 Rounds Result Submission Guillotine Choke in the 1st round

Eduard Merkulov

0-0-0
Win

Nosirkhon Muhamadov

0-0-0
Lightweight Bout VS 2 Rounds Result TKO/RSC Referee Stoppage from Strikes in the 1st round

Ayub Kurbonov

0-0-0
Win

Kirill Konovalov

0-1-0
Featherweight Bout VS 2 Rounds Result Decision in the 2nd round

Vadim Babariko

0-0-0
Win

Emomali Halimov

0-0-0
Featherweight Bout VS 2 Rounds Result Decision in the 2nd round

Islam Kazhayev

0-0-0

Vladislav Sofronov

0-0-0
Flyweight Bout VS 2 Rounds Result Submission Arm Bar in the 1st round
Win

Umar Karimberdiev

0-0-0
Win

Bekzhan Tugolbai Uulu

1-0-0
Bantamweight Bout VS 2 Rounds Result TKO/RSC Referee Stoppage from Strikes in the 1st round

Nikolay Azarov

0-0-0
Win

Ilya Koshevoy

0-0-0
Light-heavyweight Bout VS 2 Rounds Result Submission Guillotine Choke in the 1st round

Pavel Tarakanov

0-0-0
Win

Sukhrob Abdulloev

0-0-0
Bantamweight Bout VS 2 Rounds Result Submission Kimura in the 1st round

Ruslan Alekseev

0-0-0
Win

Eraj Nasriddinov

1-0-0
Welterweight Bout VS 2 Rounds Result TKO/RSC Referee Stoppage from Strikes in the 1st round

Yevgeniy Kuznetsov

0-0-0

Khamzat Siriev

0-0-0
Welterweight Bout VS 3 Rounds Result TKO/RSC Referee Stoppage from Strikes in the 3rd round
Win

Mardonshoh Odilov

0-0-0

Azamat Fakhriev

1-0-0
Lightweight Bout VS 2 Rounds Result Submission Rear Naked Choke in the 1st round
Win

Abdusalim Sharipov

0-0-0

Farkhod Rakhimzoda

1-2-0
Bantamweight Bout VS 2 Rounds Result Submission Arm Bar in the 1st round
Win

Konstantin Podoinitsyn

0-0-0
Win

Shokhrukh Askarov

1-1-0
Light-heavyweight Bout VS 2 Rounds Result Submission Kimura in the 1st round

Dilmurod Giyosiddinov

0-0-0
Win

Mikhail Alabugin

1-0-0
Welterweight Bout VS 2 Rounds Result Decision in the 2nd round

Ravil Gadzhiyev

0-0-0

Bekbolot Sharabidin Uulu

1-0-0
Featherweight Bout VS 2 Rounds Result Guillotine Choke in the 1st round
Win

Evgeniy Marandin

1-0-0

Nidjat Shukurov

1-0-0
Welterweight Title Bout VS 3 Rounds Result Submission Triangle Choke in the 1st round
Win

Pavel Ardishev

1-1-0