World Ertaymash Federation 66 - Selection 19

October 27, 2018

St. Petersburg, St. Petersburg, Russian Federation

Win

Farhod Ibragimov

1-1-0
VS 3 Rounds Result TKO/RSC Referee Stoppage from Strikes in the 2nd round

Akzhol Alimkulov

0-0-0
Win

Daniyar Ismailov

5-9-1
VS 2 Rounds Result Decision

Hakim Afurov

0-0-0
Win

Almanbet Mirzamilaaly Uulu

0-0-0
VS 2 Rounds Result Submission Triangle Choke in the 1st round

Timur Dzhautkhanov

1-0-0
Win

Shahboz Nigmotov

0-0-0
VS 2 Rounds Result Submission Injury in the 1st round

Sergey Derbansky

0-0-0
Win

Mashnin Uludashev

0-0-0
VS 2 Rounds Result Submission Guillotine Choke in the 1st round

Vasily Filin

0-0-0
Win

Xabi Atiev

0-0-0
VS 2 Rounds Result Decision

Alymzon Ashurov

0-0-0
Win

Davud Islambekov

0-0-0
VS 2 Rounds Result Submission Arm Bar in the 1st round

Syimyk Islambekov

0-0-0
Win

Elbek Batyraliev

1-1-0
VS 2 Rounds Result Submission Triangle Choke in the 1st round

Anar Kadzhiev

0-0-0
Win

Urulai Alhom

0-0-0
VS 3 Rounds Result Decision

Nursultan Bekmaman

0-0-0
Win

Rastislav Lukashenko

0-0-0
VS 3 Rounds Result Submission Rear Naked Choke in the 1st round

Temirlan Usenbay

0-0-0
Win

Alexander Valkulenko

0-0-0
VS 3 Rounds Result Decision

Syimyk Berdibaev

0-0-0
Win

Almanbek Taimanbek

0-0-0
VS 3 Rounds Result Submission Kimura in the 1st round

Akperak Kalmybek

0-0-0
Win

Muslim Yusupbekov

0-0-0
VS 3 Rounds Result TKO/RSC Referee Stoppage from Strikes in the 1st round

Alymbek Saydarbek

0-0-0
Win

Vladimir Fedin

8-5-0
VS 3 Rounds Result Submission Rear Naked Choke in the 1st round

Dmitry Maslov

0-0-0
Win

Akhmad Urbanaliev

0-0-0
VS 3 Rounds Result TKO/RSC Referee Stoppage from Strikes in the 2nd round

Alimhan Darilov

0-0-0
Win

Alymbek Beksultan Uulu

0-0-0
VS 3 Rounds Result Submission Arm Bar in the 1st round

Abdimusa Manap Uulu

0-0-0
Win

Alymbek Kerimov

0-0-0
VS 3 Rounds Result Submission Triangle Choke in the 1st round

Asanbai Tuulubai Uulu

0-0-0
Win

Artbek Maratbek Uulu

0-0-0
VS 3 Rounds Result TKO/RSC Corner Stoppage in the 1st round

Elnazar Kalzharov

0-0-0
Win

Maria Zdirok

0-0-0
VS 3 Rounds Result TKO/RSC Referee Stoppage from Strikes in the 2nd round

Begaiym Akbalaeva

0-1-0
Win

Roman Gudochkin

0-2-0
VS 3 Rounds Result Submission Arm Bar in the 1st round

Mikhail Sarbashev

0-4-0
Win

Dovud Idibekov

2-0-0
VS 3 Rounds Result Submission Arm Bar in the 1st round

Azat Orozbekov

0-0-0