World Ertaymash Federation 94 - Selection 30

February 23, 2020

Moscow, Moscow, Russian Federation

Win

Almazbek Islambek Uulu

0-0-0
VS 3 Rounds Result Decision

Asylbek Uulu Maysalbek

0-0-0
Win

Kylychbek Uulu Dooronbek

0-0-0
VS 3 Rounds Result Decision

Karim Islam Uulu

1-0-0
Win

Nursultan Payzbek Uulu

0-0-0
VS 3 Rounds Result Submission Rear Naked Choke in the 2nd round

Ermek Mamitzhan Uulu

0-0-0
Win

Ruslan Kurmanali Uulu

0-1-0
VS 3 Rounds Result Submission Rear Naked Choke in the 1st round

Ikham Baymatov

0-0-0
Win

Azamat Abdikerimov

1-2-0
VS 3 Rounds Result TKO/RSC Referee Stoppage from Strikes in the 1st round

Marles Kamilov

1-0-0
Win

Nurtilek Usmanov

1-1-0
VS 3 Rounds Result TKO/RSC Referee Stoppage from Strikes in the 1st round

Arieta Abylbek Uulu

0-0-0
Win

Altynbek Azhiev

0-2-0
VS 3 Rounds Result Submission Triangle Choke in the 2nd round

Nurtileka Batyraliev

0-0-0
Win

Bayaman Birkanbek Uulu

0-0-0
VS 3 Rounds Result Submission Rear Naked Choke in the 1st round

Khasan Napesov

0-0-0
Win

Beksultan Taalay Uulu

0-0-0
VS 3 Rounds Result Submission Rear Naked Choke in the 1st round

Zhakyp Taabaldiev

0-1-0
Win

Temirbek Saktanov

0-0-0
VS 3 Rounds Result TKO/RSC Referee Stoppage from Strikes in the 1st round

Dusmurada Haydarova

0-0-0
Win

Uralbek Junus Uulu

0-0-0
VS 3 Rounds Result Disqualification in the 2nd round

Abdymomun Momunbekov

0-1-0
Win

Beksurtan Israil Uulu

0-0-0
VS 3 Rounds Result Submission Guillotine Choke in the 1st round

Bekzata Aytbay Uulu

0-0-0
Win

Raman Abytov

0-0-0
VS 2 Rounds Result Decision

Timurlan Adilbek Uulu

0-0-0
Win

Ibragim Toromatov

0-0-0
VS 2 Rounds Result Submission Rear Naked Choke in the 1st round

Askarbek Toktakhunov

2-0-0

Bolotbek Ismail

0-0-0
VS 2 Rounds Result Draw

Husanbay Beysen Uulu

0-0-0
Win

Dastan Sabirov

1-3-0
VS 2 Rounds Result Submission Kimura in the 1st round

Bekbolot Kimsanbaev

2-0-0
Win

Uluknazar Urmatbek Uulu

0-0-0
VS 2 Rounds Result Decision

Zulpukar Bektur Uulu

1-1-0
Win

Oturbek Ilyaz Uulu

0-0-0
VS 2 Rounds Result Submission Arm Bar in the 1st round

Kubanychbek Rahmatilla Uulu

0-0-0
Win

Alymbek Zhunusmamat Uulu

0-0-0
VS 2 Rounds Result Decision

Eleman Isa Uulu

0-1-0
Win

Umar Chuturov

0-2-0
VS 2 Rounds Result TKO/RSC in the 2nd round

Ryskul uulu Zairbek

0-2-0

Samangan Amalbek Uulu

0-0-0
VS 2 Rounds Result Draw

Sadiraly uulu Zhaylobai

1-1-0
Win

Shakhid Khizirov

0-0-0
VS 3 Rounds Result Submission Kimura in the 1st round

Alisher Ildarbek

1-0-0
Win

Oyatullo Muminov

1-0-0
VS 2 Rounds Result Submission Arm Bar in the 1st round

Marat Sizov

0-3-0
Win

Aktilek Zhumanazar Uulu

0-0-0
VS 2 Rounds Result TKO/RSC Referee Stoppage from Strikes in the 1st round

Barchynbek Israil Uulu

0-0-0
Win

Dair Belekov

0-0-0
VS 2 Rounds Result Decision

Ibragim Nurbek Uulu

0-0-0
Win

Alymbek Kamalov

0-0-0
VS 2 Rounds Result TKO/RSC Referee Stoppage from Strikes in the 2nd round

Nurbek Burkanbek Uulu

0-0-0
Win

Zarylbek Saipidin

1-1-0
VS 2 Rounds Result Submission Rear Naked Choke in the 2nd round

Nurtilek Moloshev

0-0-0
Win

Nurgazy Kaldar

2-0-0
VS 2 Rounds Result Submission Rear Naked Choke in the 2nd round

Saidzhan Ismatilaev

0-0-0